10 míst ve Varšavě, která musíte vidět!

1. Varšavský hrad

Varšavský hrad je největším a nejstarším hradem ve Varšavě, který byl postaven v 15. století. Jeho zdi jsou vyzdobeny freskami, portréty a různými sochami známých panovníků. Návštěvníci mohou prozkoumat interiéry, procházet se po zahradách, nebo se jen pokochat krásou hradu z nádvoří. Kromě toho lze vidět vystoupení vojenského souboru, který předvádí tradiční vojenské cvičení včetně skoku na koních.

2. Katedrála Svatého Jana

Katedrála Svatého Jana je nejstarším kostelem ve Varšavě. Jeho interiér je zdoben krásnými freskami a obrazy. Katedrála byla postavena v 17. století a jeho tradiční architektura se skládá z malých kopulí a krásných kamenných klenutých stropů. Kromě toho je katedrála známá pro své zdi, které byly ozdobeny vzácnými malbami.

3. Muzeum Varšavského Ghetta

Muzeum Varšavského Ghetta je jedním z nejvýznamnějších muzeí ve Varšavě. Jeho sbírky zahrnují dobové fotografie, sochy, modely a různé artefakty, které dokládají tragickou historii Varšavského ghetta. Kromě toho lze vidět vzácné artefakty, jako jsou dobové oděvy, knihy a fotografie, které byly vytvořeny během období druhé světové války.

4. Rejtanův pomník

Rejtanův pomník je symbolický pomník, který je postaven na místě, kde se nacházela jedna z nejznámějších židovských čtvrtí ve Varšavě. Pomník je vyroben z velkého kamene a jeho stěny jsou zdobeny reliéfy a latinskými nápisy, které dokumentují tragickou historii Varšavského ghetta. Kromě toho je pomník často používán jako místo k setkávání a diskuzím, které se věnují tématu holocaustu.

5. Park Łazienki Królewskie

Park Łazienki Królewskie je oblíbenou turistickou atrakcí ve Varšavě. Tato rozlehlá zahrada se pyšní krásnými jezírky, fontánami a starými budovami, které byly postaveny počátkem 18. století. Mezi hlavní atrakce parku patří Palác na vodě a letohrádek Myślewicki, které jsou obklopeny krásnou přírodou.

6. Muzeum voskových figurín

Muzeum voskových figurín je jedním z nejzajímavějších muzeí ve Varšavě. Jeho sbírky zahrnují více než 400 voskových figurín, které zobrazují známé osobnosti z polské historie, i zábavní průmysl. Kromě toho lze vidět i voskové repliky slavných historických míst, jako je například Katedrála Svatého Jana.

7. Muzeum přírodovědy

Muzeum přírodovědy ve Varšavě je jedním z největších muzeí svého druhu ve Varšavě. Jeho sbírky zahrnují více než 10 000 sbírkových předmětů, které zahrnují různé druhy rostlin, živočichů a minerálů. Kromě toho lze vidět i exponáty, jako je například dinosaurův fosíl nebo malovaný model sluneční soustavy.

8. Národní muzeum

Národní muzeum ve Varšavě je jedním z nejvýznamnějších muzeí ve Varšavě. Jeho sbírky zahrnují více než 800 000 sbírkových předmětů, které zahrnují různé druhy umění, historie a přírodovědy. Návštěvníci mohou prozkoumat exponáty, jako jsou staré obrazy, sochy, zbraně a různé druhy uměleckých děl.

9. Královská zahrada Wilanów

Královská zahrada Wilanów je jednou z nejkrásnějších zahrad ve Varšavě. Jeho rozlehlá zahrada je plná květin, fontán a krásných staveb. Návštěvníci mohou prozkoumat interiéry paláce, procházet se po zahradách, nebo se jen pokochat krásou zahrad.

10. Muzeum historie Varšavy

Muzeum historie Varšavy je jedním z nejznámějších muzeí ve Varšavě. Jeho sbírky zahrnují více než 10 000 sbírkových předmětů, které zahrnují různé druhy uměleckých děl, historických artefaktů a dokumentů. Kromě toho lze vidět i interaktivní exponáty, jako jsou například modely města, které dokumentují jeho historii.

1. Jak dlouho trvá cesta do Varšavy?

Cesta do Varšavy trvá závisí na vašem místě odletu. Nejrychlejším způsobem je letadlo, které do Varšavy obvykle trvá mezi 1-3 hodinami. Některé trasy mohou trvat až 8-10 hodin, v závislosti na místě odletu a přestupních letů.

2. Kolik stojí jízdenka MHD v Varšavě?

Cena jízdného v MHD v Varšavě se pohybuje mezi 3-4 zlotými (asi 0,70-0,95 EUR) za jednu jízdu. Existují také slevy pro děti a studenty.

3. Existují v Varšavě dobré obchody?

Ano, Varšava je domovem řady obchodů a obchodních center. Naleznete zde obchody s módou, obchody pro domácí potřeby, elektroniku, hračky, knihy a mnoho dalšího.

4. Existují v Varšavě zajímavé muzea?

Ano, existuje spousta zajímavých muzeí v Varšavě. Mezi nejznámější patří Muzeum Varšavského Ghetta, Muzeum Varšavského povstání, Muzeum Polského Umění a Muzeum Historie Varšavy.

5. Existuje v Varšavě něco zábavného?

Ano, v Varšavě se nachází spousta zábavních aktivit. K dispozici jsou divadla, koncerty, kina, parky, restaurace a kluby. Můžete také navštívit zábavní parki jako je Park Rozrywki, který je ideální pro celou rodinu.

6. Existují v Varšavě nějaké památky?

Ano, ve Varšavě se nachází mnoho historických památek, které stojí za to navštívit. Mezi nejznámější patří Staré Město, Hradní náměstí, Wilanów Palace a mnoho dalších.

7. Existují v Varšavě nějaké zahrady?

Ano, v Varšavě existuje mnoho zahrad, které stojí za návštěvu. Mezi nejznámější patří Saski Garden, Royal Šroubárna a Królikarnia Palace. Všechny tyto zahrady jsou krásné a plné rozmanitých rostlin a květin.

8. Je v Varšavě dostupný veřejný internet?

Ano, ve Varšavě je dostupný veřejný internet. Můžete se připojit k Wi-Fi na mnoha veřejných místech, jako jsou kavárny, restaurace a parky. Můžete také najít veřejnou Wi-Fi na nádražích, letištích a dalších veřejných místech.

Přejít nahoru