10 užitečných tipů pro cestování po Polsku

10 užitečných tipů pro cestování po Polsku

  • Nezapomeňte na pořádnou přípravu: Před odjezdem na dovolenou po Polsku se vždy vyplatí se dobře připravit. Zjistěte si, jaké jsou dopravní značky, zákony a zákazy v jednotlivých regionech. Pokud se chystáte například do Krakowa, město je plné památek. Proto si předem nastudujte, co byste neměli vynechat.
  • Využijte veřejnou dopravu: Veřejná doprava je v Polsku velmi rozvinutá a dostupná. Nezapomeňte se ale řídit předpisy a pravidla, která jsou uvedena na každém autobusu či vlaku. Pokud se chystáte na dlouhou cestu, můžete zvolit i mezinárodní vlaky, které vás zavezu z jednoho města do druhého.
  • Vízum není nutné: Většina turistů majících občanství EU nemusí žádat o vízum před cestou do Polska. Přesto je důležité si před cestou ověřit všechny potřebné informace.
  • Platba kartou: V Polsku je platební karta obecně velmi často využívána a většina obchodů ji akceptuje. Před cestou se ovšem vždy ujistěte, že máte dostatečný zůstatek na účtu, abyste nebyli nuceni platit v hotovosti.
  • Vyhýbejte se rušným ulicím: Města jako Varšava nebo Krakow jsou plná rušných ulic a oblastí, kam se vyhýbat. Pokud se chcete vyhnout nebezpečí, vyberte si méně rušnou trasu.
  • Nezapomeňte na lékárničku: Před cestou do Polska se vždy vyplatí připravit lékárničku s nezbytnými léky a léčivy. Za základ by měly být léky na bolest, průjem, nachlazení, alergie, ale i obvaz či antiseptické prostředky.
  • Kulturní specifika: Poláci jsou velmi hrdí na svou kulturu a historii. Proto se vyplatí se o ní dozvědět něco více a nenechat se zaskočit jejími specifiky.
  • Vyhněte se rizikům: Během cesty po Polsku byste se měli vyhnout rizikovým oblastem a vyhýbat se nočnímu vycházení. Všechna místa, která navštívíte, by měla být bezpečná.
  • Volejte domů: I když je Polsko bezpečnou zemí, vždy se vyplatí domluvit si se svými blízkými čas, kdy je budete pravidelně informovat o svém počínání.
  • Vybírejte si místo ubytování: Než se vydáte na cestu, je dobré si vybrat místo ubytování, které bude bezpečné, kvalitní a cenově dostupné.

Jaká je nejlepší měna pro cestování po Polsku?

Odpověď: Nejlepší měna pro cestování po Polsku je polský zlotý (PLN). Je to hlavní měna v Polsku a je používána pro veškeré nákupy, včetně jídla, ubytování a dalších služeb.

Jak nejlépe získat hotovost v Polsku?

Odpověď: Nejlepším způsobem, jak získat hotovost v Polsku, je vybrat si peníze z bankomatu. Bankomaty jsou snadno najít a jsou otevřené 24 hodin denně. Většina bankomatů v Polsku akceptuje karty Visa, MasterCard a American Express.

Je možné platit kartou v Polsku?

Odpověď: Ano, v Polsku je možné platit kartou. Většina obchodů, restaurací a služeb akceptuje karty Visa, MasterCard a American Express. Je také možné platit kartou v bankomatech.

Je v Polsku bezpečno?

Odpověď: Ano, v Polsku je bezpečno. Je to země se stabilním politickým systémem a nízkou kriminalitou. Turisté by se však měli vyhýbat nebezpečným čtvrtím a dodržovat základní bezpečnostní opatření.

Je nutné mít pro cestování po Polsku vízum?

Odpověď: Není. Občané Schengenského prostoru nemusí pro cestování po Polsku žádat o vízum. Stačí jim platný pas nebo občanský průkaz.

Je potřeba očkování pro cestování do Polska?

Odpověď: Ne, pro cestování do Polska není potřeba žádné očkování. Turisté však mohou vyžadovat, aby byli očkovaní proti hepatitidě A a B, případně proti žluté zimnici.

Existují v Polsku veřejné dopravní prostředky?

Odpověď: Ano, v Polsku existují veřejné dopravní prostředky, včetně autobusů, vlaků a letadel. Ve větších městech je také možné využívat místní veřejnou dopravu, jako jsou metro, tramvaje nebo trolejbusy.

Je v Polsku dostupný veganský a vegetariánský jídla?

Odpověď: Ano, v Polsku je dostupné veganské a vegetariánské jídlo. Můžete si vybrat z široké škály polských jídel, jako jsou pierogi, zapiekanka a kopytka. Mnoho restaurací nabízí veganské a vegetariánské jídlo.

Přejít nahoru