9 destinací, které musíte navštívit na cestě po Německu

1. Berlín

Berlín je největším městem Německa a je jednou z nejrušnějších metropolí Evropy. Berlín je obklopen historií a jeho architektura se mísí s moderními vlivy. Je to místo pro každého, protože nabízí nespočet možností pro návštěvníky. Prohlédněte si zde známou bránu Brandenburskou, projděte si Múzeum válečných vozidel, procházejte se historickou Starou čtvrtí nebo se obdivujte slavným památkám, jako je Reichstag a Checkpoint Charlie.

2. Drážďany

Výlet do Drážďan je jako návrat do minulosti. Město bylo během 2. světové války téměř úplně zničeno, ale díky obrovskému úsilí obyvatel se Drážďany znovu staly krásnou metropolí. Za návštěvu stojí Drážďanský hrad, kostel svatého Tomáše, katedrála svatého Ducha, Zwinger a galerie výtvarného umění Albertina.

3. Porýní

Porýní je oblast nedaleko hranic s Francie a Lucemburskem, která je oblíbeným cílem turistů. Oblast je známá svými starými městy a malebnou krajinou. Navštivte města jako Aachen, které bývá nazýváno „Francouzské Paříži“, ale i Trier, Tübingen, Baden-Baden a Mnichov.

4. Hamburk

Hamburk je druhým největším městem Německa a jeho historie sahá až do 9. století. Je to oblíbená destinace pro návštěvníky, kteří si mohou prohlédnout mnoho zajímavých památek, jako je velké náměstí Rathaus, budova městské rady, stará vodní brána nebo historická radnice. Hamburk je také domovem mnoha muzeí, divadel, kaváren a obchodů.

5. Norimberk

Norimberk je známý svými historickými památkami a jeho centrum je zapsáno na Seznamu světového dědictví UNESCO. Navštivte impozantní Norimberský hrad, kostel svatého Sebalda, městskou hradbu nebo Národní muzeum.

6. Heidelberg

Heidelberg je malebné město ležící v jižním Německu, které je jednou z nejkrásnějších oblastí země. Je to ideální destinace pro milovníky historie a kultury. Navštivte zde známý Heidelberský hrad, kostel svatého Petra, Staré město nebo Heidelberskou univerzitu.

7. Kolín nad Rýnem

Kolín nad Rýnem je velké město ležící na březích Rýna. Město je domovem mnoha památek a muzeí. Navštivte zde slavnou katedrálu, kostel svatého Petra, náměstí Neumarkt, starou radnici nebo slavnou věž Dom.

8. Curych

Curych je hlavní město Švýcarska a jeho historie sahá až do 12. století. Je to oblíbené místo pro turisty, kteří mohou navštívit zdejší muzea, galerie, starou radnici nebo slavný vodní most.

9. Mnichov

Mnichov je hlavním městem Bavorska a je to jedno z nejrušnějších měst Německa. Prohlédněte si zde Marienplatz, starou radnici, náměstí Odeonsplatz, katedrálu svatého Pavla nebo obdivujte starobylé sídlo bavorských knížat.

1. Jaká je nejvíce oblíbená destinace v Německu?

Nejpopulárnější destinací v Německu je Berlín. Město je proslulé svou bohatou historií a kulturou, stejně jako živou kulturou umění, architektury, divadla, koncertů a plných restaurací.

2. Co je nejlepšího na návštěvě Mnichova?

Mnichov je jednou z nejúžasnějších destinací v Německu. Nejvíce oblíbeným místem k návštěvě je Marienplatz, kde se nachází starobylý kostel a řada obchodů a obchodních domů. Mnichov také nabízí mnoho památek, míst k procházce a okouzlujících parků.

3. Je možné vidět největší zámek v Německu?

Ano, Neuschwanstein je největší zámek v Německu a jeho návštěvu lze doporučit. Zámek byl postaven v 19. století a je obklopen krásnou přírodou a pohádkovou scenérií. Návštěva Neuschwansteinu je jedinečnou příležitostí vidět něco opravdu nezapomenutelného.

4. Kde je nejlepší místo k návštěvě v Durynsku?

Durynsko je plné neuvěřitelných míst k návštěvě, včetně měst jako Norimberk, Würzburg, Bamberg a Rothenburg. Nejvíce oblýbenou destinací je ale Rothenburg, který je známý svými starobylými ulicemi a řadou historických památek.

5. Jaké jsou nejlepší aktivity v Hamburku?

Hamburk je jedním z nejpopulárnějších měst v Německu a nabízí spoustu aktivit. Mezi nejoblíbenější patří návštěva nákupních ulic, prohlídka námořního muzea nebo procházka po Hansesparku. Dále se můžete těšit na vyhlídky, muzea a příležitosti k fotografování.

6. Je možné vidět památky z druhé světové války v Německu?

Ano, Německo je plné památek z druhé světové války. Mezi nejznámější patří Berlínská zeď, Dresden a Köln, kde je možné vidět pozůstatky války. Také je tu možnost navštívit muzea válečných letadel a tanků.

7. Jaká je nejlepší období k návštěvě Německa?

Nejlepší období k návštěvě Německa je v létě, kdy je počasí nejlepší. Návštěvníci mohou očekávat teplé dny, které jsou ideální pro prozkoumávání historických měst a navštívení památek.

8. Kde se nachází největší náměstí v Německu?

Největší náměstí v Německu se nachází ve Frankfurtu. Náměstí Römerberg je obklopeno starými budovami a každoročně se zde koná slavnostní trh. To je skvělý způsob, jak zažít atmosféru města a poznat jeho historii.

Přejít nahoru