Kde najít nejlepší podzimní a zimní festivaly v Praze?

Kde najít nejlepší podzimní a zimní festivaly v Praze?

Praha je jedním z nejkrásnějších měst v Evropě s bohatou kulturou a skvělými festivaly. Město je plné příležitostí pro pořádání akcí všech typů a velikostí, od malých koncertů až po mezinárodní festivaly. Zde je několik nápadů na některé z nejlepších podzimních a zimních festivalů v Praze.

Pražský advent a Vánoce

Pražský advent a Vánoce se konají od konce listopadu do začátku ledna a nabízejí turistům a Pražanům šanci ochutnat řadu tradičních českých akcí. Můžete se těšit na trhy s vánočními stromy, vánoční trhy, koncerty a dokonce i vánoční představení. Nejznámějším prvkem Pražského adventu a Vánoc jsou rozsvícené stromy a výzdoba Staroměstského náměstí.

Pražský zimní filmový festival

Pražský zimní filmový festival se koná od prosince do února a nabízí širokou škálu filmů, od klasických černobílých titulů po nejmodernější digitální kinematografii. Mezinárodní filmový festival je možné navštívit v kině Aero nebo v Paláci Akropolis. Na festivalu se také konají besedy s herci a režiséry.

Vánoční trhy na Staroměstském náměstí

Vánoční trhy na Staroměstském náměstí se konají od konce listopadu do začátku ledna a jsou jedinečnou příležitostí ochutnat tradiční českou kuchyni a koupit si neobvyklé vánoční dárky. Na náměstí se nacházejí občerstvení, stánky s rukodělnými výrobky, pohlednice, hračky a další zajímavosti.

Pražský mezinárodní jazzový festival

Pražský mezinárodní jazzový festival se koná každý rok v únoru. Festival nabízí vystoupení špičkových jazzových umělců z celého světa. Můžete se těšit na koncerty v Pražském jazzovém klubu, v divadle Reduta a v divadle Hybernia.

Pražská hudební setkání

Pražská hudební setkání se koná v polovině února a nabízí koncerty špičkových českých i zahraničních hudebníků. Festival se koná v různých pražských klubech a koncertních sálech a je ideální příležitostí pro milovníky hudby seznámit se s novými hudebními styly.

Pražské jaro

Pražské jaro se koná v březnu a nabízí množství koncertů, které jsou zaměřeny na moderní a klasickou hudbu. Festival se koná v různých místech, včetně Staroměstského náměstí a řady dalších historických budov.

Všechny tyto akce a festivaly v Praze jsou skvělou příležitostí pro turisty i Pražany ochutnat skvělou městskou kulturu. Ať už hledáte doprovodný program k Vánocům, nebo hledáte zábavu po celý rok, Praha je místem, kam byste měli jít.

1. Jaké jsou nejoblíbenější podzimní a zimní festivaly v Praze?

Nejoblíbenější podzimní a zimní festivaly v Praze jsou Pražské vinobraní, Olga Havlová Jazz Festival a Prague Christmas Markets.

2. Kde se konají festivaly Pražské vinobraní a Olga Havlová Jazz Festival?

Pražské vinobraní se koná na Staroměstském náměstí a Olga Havlová Jazz Festival se koná v Divadle Hybernia.

3. Kdy se koná Pražské vinobraní?

Pražské vinobraní se koná každý rok v září.

4. Kde se dají sehnat lístky na Olga Havlová Jazz Festival?

Lístky na Olga Havlová Jazz Festival se dají sehnat na webových stránkách festivalu nebo přímo na místě.

5. Kde se konají Prague Christmas Markets?

Prague Christmas Markets se konají na náměstích Václavského, Republiky a Jiřího z Poděbrad.

6. Kdy se koná Prague Christmas Markets?

Prague Christmas Markets se konají počátkem prosince až do Štědrého dne.

7. Jaké aktivity se dají na festivalu Olga Havlová Jazz Festival zažít?

Na Olga Havlová Jazz Festivalu lze zažít koncerty, interaktivní aktivity a workshopy.

8. Co je zahrnuto v ceně lístku na Pražské vinobraní?

Cena lístku na Pražské vinobraní zahrnuje vstup do areálu, jídlo a pití a volný vstup na všechny koncerty.

Přejít nahoru