Kde najít v Praze nejvíce botanických zahrad?

Kde najít v Praze nejvíce botanických zahrad?

V Praze se nachází spousta botanických zahrad, ať už na místních univerzitách nebo v parkových oblastech. Ať už hledáte místo k obdivování květin, nebo se potřebujete učit o různých druzích rostlin, je tu hodně míst.

Největší a nejznámější botanické zahrady v Praze

Největší a nejznámější botanickou zahradou v Praze je Botanická zahrada Univerzity Karlovy, která se nachází v centru města. Tato zahrada se pyšní ohromujícím počtem rostlin, kterých je více než 4 000, včetně jedinečných druhů, které zde mohou být obdivovány. Botanická zahrada Univerzity Karlovy se pyšní také největším sbírkou orchidejí v Evropě.

Dalšími velkými botanickými zahradami v Praze jsou Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy, Botanická zahrada AV ČR, Botanická zahrada na Albertově a Botanická zahrada v Troji.

Méně známé botanické zahrady v Praze

Kromě výše uvedených botanických zahrad jsou v Praze i méně známé zahrady, které mají také obrovské množství rostlin. Mezi tyto zahrady patří

 • Botanická zahrada Fakulty agronomické v Praze,
 • Botanická zahrada Fakulty životního prostředí Univerzity Jana Amose Komenského
 • a Botanická zahrada Vyšší odborné školy chemicko-technologické.
 • Tyto zahrady nabízejí širokou škálu rostlin, včetně tropických a subtropických druhů, které si můžete prohlédnout. Navíc jsou tyto zahrady obvykle méně přeplněné a nabízejí příležitost pro více poznávání a učení.

  Kde najít informace o botanických zahradách v Praze?

  Pokud hledáte informace o botanických zahradách v Praze, nejlepší strategií je navštívit stránky jednotlivých zahrad nebo návštěvnického centra. Můžete se také obrátit na místní univerzitní knihovny nebo se podívat na akademické stránky, kde se mohou objevovat aktuální informace o akcích, konferencích nebo výstavách.

  Navštěvování botanických zahrad je výborný způsob, jak se naučit o různých druzích rostlin, pochopit jejich růstové podmínky a seznámit se s jejich specifickými vlastnostmi. Také je skvělý způsob, jak si užít relaxaci a obdivovat krásu přírody.

  Jaké jsou nejvíce oblíbené botanické zahrady v Praze?

  Nejvíc oblíbené botanické zahrady v Praze jsou Botanická zahrada Univerzity Karlovy, Botanická zahrada hl. m. Prahy a Botanická zahrada Ústavu biologie rostlin AV ČR. Botanická zahrada Univerzity Karlovy je největší botanickou zahradou v Praze a je umístěna na východním okraji města. Botanická zahrada hl. m. Prahy je situována ve vnitrobloku hl. města Prahy a je oblíbená zejména díky příjemným procházkám a výhledům na Prahu. Botanická zahrada Ústavu biologie rostlin AV ČR se nachází na jižním okraji Prahy a je zde zastoupena rozmanitost druhů rostlin z celého světa.

  Kde se nachází Botanická zahrada Univerzity Karlovy?

  Botanická zahrada Univerzity Karlovy se nachází na východním okraji města Praha, na adrese Nádvoří č. 4, 160 00 Praha 6. Je to největší botanická zahrada v Praze a nabízí široké spektrum rostlin z celého světa.

  Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat do Botanické zahrady hl. m. Prahy?

  Nejlepší způsob, jak se dostat do Botanické zahrady hl. m. Prahy, je metro. Nejbližší stanice metra je Náměstí Míru (A, B). Kromě toho se můžete dostat i autobusem nebo tramvají.

  Co můžete v Botanické zahradě Ústavu biologie rostlin AV ČR najít?

  Botanická zahrada Ústavu biologie rostlin AV ČR se nachází na jižním okraji Prahy a nabízí širokou škálu rostlin z celého světa. Zahrada zahrnuje tropické lesy, rozmanité druhy stromů, květin a dalších rostlin. Kromě toho je v zahradě i restaurace a obchody se suvenýry.

  Je možné fotografovat ve všech botanických zahradách v Praze?

  Ano, ve všech třech botanických zahradách v Praze je možné fotografovat. Ve všech zahradách je však nutné dodržovat veškerá pravidla a doporučení týkající se fotografování. V Botanické zahradě Ústavu biologie rostlin AV ČR je možné fotografovat i za úplatu. Kromě toho je možné ve všech zahradách najít turistické průvodce, kteří vám pomohou s focením.

  Přejít nahoru