Místa k obdivování v Norimberku a okolí

Nejznámější památky v Norimberku

Když se řekne Norimberk, většině lidí se vybaví světoznámý náměstí Nürnberger Platz, které je obklopeno nádhernými středověkými domy a je jedním z nejkrásnějších míst ve městě. Dalšími must-see památkami v Norimberku jsou:

 • Kostel sv. Sebalda – starobylý chrám, který byl postaven v roce 1273 a je jedním z nejvýznamnějších památníků středověku v Norimberku.
 • Kostel sv. Lorenz – tato pozoruhodná stavba z 12. století je jedním z nejstarších gotických kostelů ve městě.
 • Národní muzeum – unikátní sbírka umění a historických artefaktů, která je ukryta v královském paláci Albrechtsburg.
 • Hlavní nádraží v Norimberku – impozantní budova, jejíž architektura je jedinečným příkladem pozdního německého neoklasicismu.

Okolní památky a atrakce

Kromě nádherných památek ve městě je okolí Norimberku plné zajímavých míst, které stojí za to navštívit. Některé z nich jsou:

 • Burgenturm v Erlangenu – tato středověká věž byla před několika lety zrekonstruována a nabízí návštěvníkům příležitost prozkoumat okolí.
 • Klášter Ebrach – tento klášter je ukrytý v kopcích a je obklopen nádhernou přírodou. Návštěvníci sem mohou přijít procházkou, aby si užili okouzlující výhledy.
 • Schloss Thurn und Taxis – tento barokní palác se nachází v blízkosti Norimberku a je považován za jeden z nejkrásnějších a nejzachovalejších paláců v Německu.
 • Místní vinařská oblast – okolí Norimberku je obklopeno krásnými vinicemi, které mohou návštěvníci prozkoumat během příjemné procházky.

Místní tipy na výlety

Kromě klasických turistických destinací je okolí Norimberku plné jiných zajímavých míst, která stojí za to navštívit. Některé z nich jsou:

 • Karlovarský les – rozsáhlý les, který se nachází západně od Norimberku a je ideálním místem pro cyklisty, běžce a milovníky přírody.
 • Místní pivovar – oblast kolem Norimberku je plná místních pivovarů, kde si můžete vychutnat místní pivo a poznat místní kulturu.
 • Místní trhy – trhy jsou velmi oblíbené mezi turisty, kteří se mohou dozvědět o místních produktech a ochutnat místní speciality.
 • Drakenburgské hory – tyčí se nad Norimberkem a jsou ideálním místem pro turisty, kteří mají rádi pěší turistiku nebo se chtějí jen projít.

Je Norimberk skvělým místem pro poznávání historie?

Ano, Norimberk je jedním z nejlepších míst v Německu pro poznávání historie. Město je domovem několika pozoruhodných historických památek a přírodních scenérií, které vám umožní získat cenné poznatky o historii Německa.

Je možné se v Norimberku projít?

Ano, Norimberk je ideálním místem pro procházku. Můžete se projít po starobylých ulicích města a prozkoumat jeho krásné budovy. Také se můžete vydat na procházku po okolních horách a lesech, kde můžete obdivovat krásné přírodní scenérie.

Které památky v Norimberku stojí za to vidět?

V Norimberku je mnoho skvělých památek, které stojí za to vidět. Patří mezi ně Dóm sv. Sebalda, Národní muzeum, Náměstí pankráců, Norimberský hrad a mnoho dalších.

Jaké jsou nejlepší možnosti ubytování v Norimberku?

V Norimberku je mnoho skvělých možností ubytování. Můžete si vybrat mezi hotely, hostely, penziony a apartmány. Nejlepší je vyhledat na internetu recenze a porovnat ceny, abyste mohli vybrat nejlepší možnost pro sebe.

Je možné v Norimberku nakupovat?

Ano, Norimberk je skvělým místem pro nákupy. Město je domovem několika obchodních center, nákupních ulic a trhů, kde můžete nakupovat různé druhy zboží.

Existují v okolí Norimberku nějaké zajímavé atrakce?

Ano, v okolí Norimberku existuje několik zajímavých atrakcí. Vy můžete navštívit Franconian svět, kde si můžete vychutnat tradiční jídla a středověké hrady. Také můžete navštívit Národní park Franské Švýcarsko, kde můžete obdivovat krásnou přírodní scenérii.

Kde se v okolí Norimberku dá dobře jíst?

V okolí Norimberku existuje mnoho skvělých restaurací, kde se dá dobře jíst. Můžete si vybrat mezi tradičními německými restauracemi, mezinárodními restauracemi a restauracemi s rychlým občerstvením. Také můžete najít mnoho kaváren a bistrů, kde můžete ochutnat lahodné speciality.

Existují v okolí Norimberku nějaké zajímavé muzea?

Ano, v okolí Norimberku existuje mnoho zajímavých muzeí. Mezi nejznámější patří Norimberské muzeum městské historie, Muzeum neolitu a středověku, Muzeum německého automobilu a mnoho dalších.

Přejít nahoru