Navštivte historické město Arles – všechny informace

Navštivte slavné město Arles

Dějiny města Arles sahají až do starověkého Říma, kdy bylo centrem kultury a obchodu. Město se může pochlubit bohatou historií, slavnými osobnostmi, úžasnou architekturou a krásnou přírodou. Dnes je Arles jedním z nejznámějších míst ve Francii a jeho centrum je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Pokud hledáte inspiraci, kam se podívat, dovolte nám vám představit město Arles.

Co všechno Arles nabízí?

Město Arles je plné historických památek a jeho starověká architektura je jedinečná. Staré město leží na břehu řeky Rhôny a je obklopeno opevněnými hradbami. K nejvýznamnějším památkám patří starý amfiteátr, který je známý z dob Římské říše. Zde se pořádaly slavnosti, gladiátorské zápasy a dokonce i obřady. Dalšími zajímavými památkami jsou Arelateké divadlo a kostel Saint Trophime.

Výlety v okolí Arles

Kromě báječných památek v Arles existuje spousta výletů v okolí. Mezi nejzajímavější patří výlet do Camarague, které je domovem pro flamingy a mnoho jiných druhů ptáků. Je také možné vyrazit na výlet do starobylých měst Avignon nebo Nimes. Oba města jsou plná historie a malebných ulic.

Je Arles bezpečné?

Město Arles je velmi bezpečné. Stejně jako ve většině francouzských měst je doporučeno, abyste v noci byli opatrní a cestovali ve skupině. V Arles je dobré se vyhnout odlehlým částem města a udržovat si ostražitost.

Jak se dostat do Arles?

Nejlepší způsob, jak se dostat do Arles, je letět na letiště Marseille-Provence. Z letiště je možné se dostat do Arles vlakem, autobusem nebo taxíkem. Je také možné do Arles dorazit autem, protože je dobře propojeno dálnicemi.

Co ještě Arles nabízí?

Kromě báječných památek a výletů je Arles plné čilého života. V centru města je řada obchodů a restaurací, kde se můžete občerstvit. V Arles je také spousta kulturních akcí a festivalů, které zde každoročně probíhají.

Navštívit město Arles je skvělým způsobem, jak zažít pravou francouzskou kulturu. Splňuje všechny potřeby, od historických památek po bohatý život ve městě. Arles je určitě místem, které stojí za to navštívit.

Jak se dostat do Arles?

Nejlepším způsobem, jak se dostat do Arles, je letecky přímo z Paříže. Druhou možností je vlak z Paříže nebo z jiné francouzské městské destinace. Je také možné se tam dostat autem, autobusem nebo lodí.

Co je v Arlesu k vidění?

V Arlesu je spousta věcí k vidění a zažít. Návštěvníci mohou navštívit řadu historických památek, jako je stará antická aréna, kostel Saint Trophime nebo romanický kostel Saint Honorat. Kromě toho je zde také několik muzeí, jako například muzeum Fondation Vincent van Gogh nebo Muzeum provensálského umění.

Je Arles bezpečným městem?

Arles je obecně bezpečným městem. Město je velmi dobře hlídáno a městská policie je vždy připravena pomoci turistům. Doporučujeme však všem návštěvníkům, aby se vždy chovali obezřetně a aby si dávali pozor na své cennosti.

Kdy je nejlepší čas navštívit Arles?

Nejlepší čas pro návštěvu Arlesu je v létě, kdy je město nejvíce turisticky navštěvováno. Teploty jsou v tomto období nejvyšší a je tu spousta slunečných dní. Pro ty, kteří hledají klidnější dovolenou, je nejlepší čas pro návštěvu Arlesu v zimě.

Jaké jsou v Arlesu hlavní atrakce?

Hlavní atrakce v Arlesu zahrnují antickou arénu, kostel Saint Trophime, romanický kostel St Honorat a muzeum Fondation Vincent van Gogh. Kromě toho je zde také řada dalších muzeí, restaurací, parků a dalších míst, která stojí za návštěvu.

Je v Arlesu možné ubytování?

Ano, v Arlesu je možné ubytování. Existuje několik hotelů, penzionů, hostelů a dalších možností ubytování, které jsou vhodné pro všechny rozpočty.

Jaká je cena vstupenek do muzeí v Arlesu?

Cena vstupenek do muzeí v Arlesu se liší podle typu muzea. Návštěvníci si mohou koupit jednorázovou vstupenku nebo sezónní kartu. Některá muzea jsou také zcela zdarma.

Jsou v Arlesu k dispozici jiné atrakce než muzea?

Ano, kromě muzeí je zde také spousta dalších atrakcí, včetně několika parků, akvárií, lázní, divadel, nákupních center a dalších míst. Návštěvníci mohou také navštívit některé z místních vinařství a ochutnat místní vína.

Přejít nahoru