Nejchutnější rakouské speciality ve Vídni

Nejchutnější Rakouské Speciality ve Vídni

Vídeň je plná chutných gurmánských zážitků. Od slavných štrúdlů po netradiční pokrmy, které jsou typické pro místní kuchyni, je třeba ochutnat rakouské speciality ve Vídni. Přinášíme vám seznam nejlepších jídel, které si můžete vychutnat během vaší cesty do Vídně.

Knedlíky a Štrúdl

Knedlíky a štrúdly jsou v Rakousku jednou z nejoblíbenějších pochutin. Knedlíky se obvykle podávají společně s masovými pokrmy, jako je guláš nebo vepřová pečeně. Štrúdl můžete ochutnat v mnoha variantách – od jablečného po tvarohový. Kromě toho jsou rakouské knedlíky oblíbené pro jejich delikátní chuť a křupavou kůrku.

Tafelspitz

Tafelspitz je jedním z nejznámějších rakouských jídel. Jedná se o vařené hovězí maso s bramborovou kaší a zeleninou. Kromě toho se k tafelspitz často podávajou jablka, která dochucují maso a dodávají mu jemnou chuť.

Wiener Schnitzel

Wiener Schnitzel je jedním z nejoblíbenějších rakouských jídel. Jedná se o vepřové maso obalené v trojobalu a smažené v rostlinném oleji. Tento pokrm se často podává s bramborovými saláty nebo hranolkami.

Ovocné knedlíky

Ovocné knedlíky jsou oblíbenou pochoutkou pro všechny milovníky sladkého. Tyto knedlíky jsou obvykle plněny jablky, hruškami nebo švestkami a skládají se z křehkého těsta. Mohou se podávat s vanilkovou omáčkou nebo s cukrem a máslem.

Tvarohové knedlíky

Tvarohové knedlíky jsou oblíbenou pochoutkou pro všechny fanoušky sýrů. Jsou složené z křehkého těsta a plněné bohatým tvarohem. Kromě toho se často podávají s mákem, švestkami nebo cukrem a máslem.

Kaiserschmarrn

Kaiserschmarrn je sladká pochoutka, která se skládá z palačinek nakrájených do kousků a smažených v másle. Kaiserschmarrn se často podává s ovocnými omáčkami, jako je jablečná nebo hrušková omáčka.

Vídeňské koblihy

Vídeňské koblihy jsou oblíbenou pochoutkou pro všechny milovníky sladkého. Jsou vyráběny z těsta a plněny mákem, nugetem nebo čokoládou. Kromě toho se často podávají s vanilkovou omáčkou nebo cukrem a máslem.

Sachertorte

Sachertorte je slavná rakouská čokoládová zákusek. Jedná se o měkkou čokoládovou bábovku plněnou marmeládou a polevou. Tento dezert je oblíbenou pochoutkou pro všechny čokoládové milovníky.

Vídeň je plná chutných gurmánských zážitků. Je třeba ochutnat tyto nejchutnější rakouské speciality během vaší cesty do Vídně. Od slavných štrúdlů po netradiční pokrmy, které jsou typické pro místní kuchyni, je tu mnoho chutných jídel, které musíte ochutnat. Vychutnejte si knedlíky a štrúdly, tafelspitz, Wiener Schnitzel, ovocné knedlíky, tvarohové knedlíky, Kaiserschmarrn, vídeňské koblihy a Sachertorte.

1. Jaká je nejoblíbenější rakouská specialita ve Vídni?

Nejoblíbenější rakouskou specialitou ve Vídni je Wiener Schnitzel, které se skládá z vepřového masa obaleného v trojobalu a smaženého ve vysoké teplotě.

2. Kde mohu v Vídni ochutnat Sachertorte?

Sachertorte je jednou z nejslavnějších rakouských specialit a je k dostání ve většině slavných cukráren ve Vídni, jako například v cukrárně Demel, Café Sacher nebo Café Central.

3. Je Kärntner Reindling jedlou pochoutkou?

Ano, Kärntner Reindling je jedlou pochoutkou. Je to sladké pečivo z máslového těsta, které se obvykle peče s ovocem, jako jsou hrušky, jablka nebo rozinky.

4. Jak se připravuje Wiener Melange?

Wiener Melange je kávový nápoj, který se připravuje z espresso, vroucího mléka a pěny. Obvykle je také posypán mletou hořkou čokoládou.

5. Můžu v Vídni ochutnat Apfelstrudel?

Ano, Apfelstrudel je velmi oblíbenou rakouskou specialitou a je k dostání ve většině kaváren ve Vídni.

6. Co je Linzer Torte?

Linzer Torte je rakouským dortem z pečiva, který se skládá z křehkého máslového těsta a plní se různými druhy ovoce, jako jsou jablka, hrušky nebo maliny.

7. Jak se připravuje Wiener Eiskaffee?

Wiener Eiskaffee se připravuje smícháním espresso s ledem, smetanou a často se do něj přidává i vanilkový cukr.

8. Kde mohu v Vídni ochutnat Palatschinken?

Palatschinken je tradiční rakouská palačinka, kterou lze ochutnat ve většině kaváren, restaurací a cukráren ve Vídni.

Přejít nahoru