Nejkrásnější botanické zahrady ve Vídni a okolí

Nejkrásnější botanické zahrady ve Vídni a okolí

Vídeň je plná překrásných zahrad, ideálních pro procházky, relaxaci a odpočinek od náročného dne. Botanické zahrady ve Vídni a okolí jsou vyhlášené svou nádhernou krajinou a jedinečnými zahradními úpravami. Prohlédněte si několik z nejkrásnějších botanických zahrad ve Vídni a okolí.

Botanická zahrada ve Vídni

Botanická zahrada ve Vídni je jednou z nejvýznamnějších botanických zahrad v Evropě. Její jedinečnost spočívá v rozsáhlé kolekci rostlin, která zahrnuje více než 12 000 druhů rostlin. Návštěvníci se mohou těšit na nádhernou květinovou zahradu, která je vyhlášená svou pestrobarevností a pestrostí. Botanická zahrada ve Vídni také nabízí řadu zajímavých exotických rostlin, které vyžadují speciální prostředí. Zahrada je otevřená od dubna do října a je ideálním místem pro příjemné procházky a relaxaci.

Botanická zahrada v Parku Schönbrunn

Botanická zahrada v Parku Schönbrunn je druhou nejstarší botanickou zahradou ve Vídni. Zahrada byla založena v roce 1793 a zahrnuje více než 4 000 druhů rostlin. Zahrada je rozdělena do několika sekcí, včetně sekce s exotickými rostlinami, které jsou vystaveny ve speciálních krytých prostorách. Zahrada je otevřená od dubna do října a je jednou z nejoblíbenějších zahrad ve Vídni.

Botanická zahrada v parku Augarten

Botanická zahrada v parku Augarten je menší zahradou ve Vídni, která je známá pro svou nádhernou květinovou zahradu. Zahrada zahrnuje kolekci více než 500 druhů rostlin, včetně exotických rostlin. Zahrada je otevřená od dubna do října a je ideálním místem pro prohlídku přírody. Návštěvníci se mohou těšit na nádhernou krajinu, která je vyhlášená svou rozmanitostí a jedinečností.

Botanická zahrada ve Lainz

Botanická zahrada ve Lainz je jednou z nejkrásnějších zahrad ve Vídni. Zahrada byla založena v roce 1874 a zahrnuje více než 10 000 druhů rostlin, včetně exotických rostlin. Návštěvníci se mohou těšit na nádhernou květinovou zahradu, která je vyhlášená svou pestrobarevností, stejně jako na řadu zajímavých exotických rostlin, které vyžadují speciální prostředí. Zahrada je otevřená od března do listopadu a je ideálním místem pro příjemné procházky a relaxaci.

Botanická zahrada v Prátru

Botanická zahrada v Prátru je jednou z nejnavštěvovanějších zahrad ve Vídni. Zahrada byla založena v roce 1895 a zahrnuje více než 11 000 druhů rostlin, včetně exotických rostlin. Návštěvníci se mohou těšit na nádhernou květinovou zahradu, která je vyhlášená svou pestrobarevností, stejně jako na řadu zajímavých exotických rostlin, které vyžadují speciální prostředí. Zahrada je otevřená od dubna do října a je ideálním místem pro prohlídku přírody a relaxaci.

Užijte si nejkrásnější botanické zahrady ve Vídni a okolí!

Vídeň a jeho okolí jsou plné nádherných botanických zahrad, které vám pomohou vychutnat si krásu přírody. Botanické zahrady ve Vídni a okolí jsou vyhlášené svou nádhernou krajinou a jedinečnými zahradními úpravami. Užijte si nádhernou krajinu, kterou Vídeň a jeho okolí nabízí, a užijte si všechny tyto krásné botanické zahrady!

1. Jak se jmenuje největší botanická zahrada ve Vídni?

Největší botanická zahrada ve Vídni je Botanická zahrada Univerzity ve Vídni (Botanischer Garten der Universität Wien).

2. Jaké druhy rostlin lze v botanické zahradě Univerzity ve Vídni nalézt?

V Botanické zahradě Univerzity ve Vídni lze nalézt více než 10 000 druhů rostlin, včetně exotických, subtropických a tropických druhů. Zahrada také nabízí návštěvníkům pohledy na některé z nejvzácnějších druhů rostlin v Evropě.

3. Kde se nachází Botanická zahrada Schönbrunn?

Botanická zahrada Schönbrunn se nachází v Schönbrunn Palace, který se nachází na okraji Vídně.

4. Jaké je oblíbené mezi turisty?

Botanická zahrada Schönbrunn je velmi oblíbená mezi turisty, protože nabízí pohledy na různé druhy rostlin, které jsou vybaveny nádhernými fontánami.

5. Jaké druhy rostlin lze nalézt v botanické zahradě Schönbrunn?

V botanické zahradě Schönbrunn lze nalézt různé druhy rostlin, včetně exotických, subtropických a tropických druhů. Zahrada také nabízí návštěvníkům pohledy na některé z nejvzácnějších druhů rostlin v Evropě.

6. Kde se nachází botanická zahrada Prater?

Botanická zahrada Prater se nachází v Prater parku, který se nachází na jižním okraji centra Vídně.

7. Co je největším lákadlem botanické zahrady Prater?

Největším lákadlem botanické zahrady Prater je její obrovská paleta rostlinných druhů. Zahrada obsahuje více než 4 000 druhů rostlin a okrasných stromů.

8. Jaké je nejlepší období k návštěvě botanické zahrady Prater?

Nejlepším obdobím k návštěvě botanické zahrady Prater je jaro, protože je to období, kdy jsou všechny rostliny kvetoucí a krásné.

Přejít nahoru