Nejlepší tipy na návštěvu starých budov v Berlíně

Nejlepší tipy na návštěvu starých budov v Berlíně

Berlín je plný historických památek a starých budov, které stojí za to navštívit. Přinášíme vám nejlepší tipy na to, jak si užít pořádnou dávku historie.

Nejpopulárnější staré budovy v Berlíně

Berlínská historie sahá až do 13. století a je plná krásných a zajímavých starých budov. Mezi nejpopulárnější patří:

  • Berlínský hrad – barokní budova postavená v roce 1443, která se nachází na břehu řeky Spree
  • Reichstag – parlamentní budova z 19. století, která byla po druhé světové válce obnovena a přetvořena
  • Brandenburská brána – nejznámější symbol Berlína, postavená v roce 1791
  • Kolínská katedrála – gotická budova z 15. století, která je jednou z nejstarších budov ve městě
  • Hřbitov berlínských slavných – pohřebiště, kde leží mnozí slavní Berlíňané, například Friedrich Engels nebo Wilhelm Pieck

Nezapomenutelné situace a zážitky

Navštívit starou budovu v Berlíně je zážitek, který se nedá popsat slovy. Každá stará budova má svou vlastní historii a příběh, který je třeba objevovat. Návštěva starých budov je také skvělou příležitostí k poznávání místní kultury a jejího dědictví. Prohlídka starých budov vám také umožní objevit nezapomenutelné situace a zážitky, jako je například výhled na Berlín z věže berlínského hradu nebo procházka po nádherných hřbitovních cestách v kolínské katedrále.

Jak se dostat do starých budov

Nejlepší způsob, jak se dostat do starých budov v Berlíně, je využít veřejnou dopravu. Veřejnou dopravou můžete snadno a rychle dojet do centra města a odtud se dostat do každé staré budovy. Vlaky a autobusy jsou levné a pohodlné. Pokud chcete být ještě flexibilnější, můžete si také vyzvednout jízdenku na kolo a projet se starými budovami.

Závěr

Navštívit starou budovu v Berlíně je skvělý způsob, jak se naladit do historie města. Berlín je plný krásných starých budov, které stojí za to vidět a prožít. Díky veřejné dopravě můžete snadno dostat do centra města a prozkoumat staré budovy. Prohlídka starých budov vám přinese nezapomenutelné zážitky a krásné vzpomínky.

Jaké jsou nejlepší tipy na návštěvu starých budov v Berlíně?

Berlín je oblíbeným místem pro turisty, kteří se chtějí podívat na staré budovy. Město má mnoho historických památek a starých budov, které stojí za to vidět. Následující jsou nejlepší tipy na návštěvu starých budov v Berlíně:

1. Brandenburská brána

Brandenburská brána je jednou z nejznámějších památek Berlína. Je to slavná brána postavená v 18. století a je symbolem města. Je to ideální místo pro prohlídku, a to jak v den, tak v noci.

2. Reichstag

Reichstag je sídlem německého parlamentu. Budova je obklopena zelení a je obklopena nádhernou architekturou. Budova je otevřena pro veřejnost a je to skvělé místo pro prohlídku a pozorování parlamentních debat.

3. Kaiser Wilhelm kostel

Kaiser Wilhelm kostel je krásná stavba postavená v 19. století. Kostel je vybaven malbami a obrazy a je to ideální místo pro prohlídku. Je obklopen malou zahradou a je to skvělé místo pro relaxaci a odpočinek.

4. Olympijský stadion

Olympijský stadion je skvělé místo pro prohlídku, zejména pro sportovní fanoušky. Stadion je postaven v roce 1936 a je obklopen zelení a je ideálním místem pro prohlídky.

5. Berlínská zeď

Berlínská zeď byla postavena v roce 1961 a byla postavena jako symbol izolace a opuštění. Zeď byla velmi oblíbená mezi turisty a je to skvělé místo pro prohlídku.

6. Spree Park

Spree Park je krásná zahrada postavená v roce 1845. Zahrada je obklopena nádhernou architekturou a je to skvělé místo pro prohlídku a relaxaci. Zahrada je také domovem mnoha zvířat.

7. Brána Potsdamer Platz

Brána Potsdamer Platz je nádherná brána postavená v roce 1814. Brána je obklopena zelení a je to ideální místo pro prohlídku a prohlídku historie města.

8. Chokoládový obchod Fassbender & Rausch

Chokoládový obchod Fassbender & Rausch je jedním z nejstarších chokoládových obchodů v Berlíně. Tento obchod je obklopen krásnou architekturou a je to skvělé místo pro prohlídku a nákup chutného chokoládového zboží z Berlína.

Přejít nahoru