Nejoblíbenější horské jezera ve Francii

Nejkrásnější horská jezera ve Francii

Francie je země, která nabízí nádherné pohledy na horská jezera. Nádherné krajiny, které se mohou pochlubit přírodními krásami, jsou domovem několika nejkrásnějších horských jezer, které lze najít v celé Francii. Tyto nádherné horské jezera jsou oblíbenými turistickými destinacemi a jsou plné zábavných aktivit a zážitků. Pojďme se podívat na nejoblíbenější horská jezera ve Francii.

Jezero Annecy

Jezero Annecy, které se nachází v úchvatném údolí Alp, je jedním z nejkrásnějších horských jezer ve Francii. Jezero Annecy, které bylo uvedeno na seznam UNESCO, je obklopeno krásnou přírodou a je domovem několika jedinečných druhů rostlin a živočichů. Jezero Annecy je také oblíbenou turistickou destinací pro milovníky vodních sportů, jako je plachtění, kanoistika a vodní lyžování. Jezero Annecy je také oblíbenou turistickou destinací pro milovníky dobrodružství, kteří mohou vyzkoušet kopcové lyžování, jízdu na koni, cyklistiku a mnoho dalších aktivit.

Jezero Leman

Jezero Leman je druhým nejpopulárnějším jezerem v Alpách a je obklopeno množstvím turistických atrakcí. Jezero Leman je obklopeno nádhernými horami a občas se zde objeví jedinečné tajemné oblaky, které dodají úžasnou atmosféru. Na břehu jezera se nachází několik měst a obcí, které přitahují turisty pro jejich množství obchodů, restaurací a dalších atrakcí. Milovníci vodních sportů se mohou těšit na kanoistiku, lodní turistiku, plavání a rybaření. Jezero Leman je také oblíbenou destinací pro milovníky historie, kteří se mohou projít po historickém městě Chillon.

Jezero Serre-Ponçon

Jezero Serre-Ponçon patří mezi největší jezera ve Francii a je obklopeno nádhernou alpskou přírodou. Jezero Serre-Ponçon je ideální destinací pro milovníky vodních sportů, kteří si mohou užívat šnorchlování, kitesurfing, vodní lyžování a mnoho dalších vodních sportů. Na břehu jezera je také několik obcí a měst, které jsou plné obchodů, restaurací a dalších zábavních aktivit. Milovníci přírody se mohou těšit na procházky po okolních horách, projížďky na horském kole nebo výlety lodí.

Jezero Bourget

Jezero Bourget se nachází v jižní části Francie a je největším jezerem ve Francii. Jezero Bourget je obklopeno nádhernou alpskou přírodou a je domovem více než hodiny druhů rostlin a živočichů. Jezero Bourget je také oblíbenou turistickou destinací pro milovníky vodních sportů, kteří si mohou užívat surfování, vodní lyžování, windsurfing, plachtění a mnoho dalších aktivit. Na břehu jezera se nachází několik měst a obcí, které jsou plné obchodů, restaurací a dalších atrakcí.

Závěr

Francie je domovem mnoha nádherných horských jezer, která si mohou pochlubit úžasnou přírodou a zábavnými aktivitami. Uvedená jezera jsou jen malou ukázkou těch nejoblíbenějších horských jezer ve Francii, z nichž si můžete vybrat tu, která se nejvíce hodí vašim potřebám a přáním. Nezapomeňte si užít svou dovolenou ve Francii a prohlédnout si nádhernou krajinu a nezapomenutelné výhledy na horská jezera.

Jaká je nejoblíbenější horská jezera ve Francii?

Nejoblíbenější horská jezera ve Francii jsou Lac du Bourget v Savojských Alpách, Lac d’Annecy v Alpách a Lac de Gaube v Pyrenejích.

Kde se nachází Lac du Bourget?

Lac du Bourget se nachází v Savojských Alpách ve střední Francii, asi 20 km od města Chambéry.

Kolik metrů hluboké je jezero Lac d’Annecy?

Lac d’Annecy je až 145 metrů hluboké.

Jaké jsou atrakce u jezera Lac de Gaube?

U Lac de Gaube najdete nádherné přírodní scenérie, příležitosti k vodním sportům a úžasné výhledy na okolní hory.

Je možné u jezera Lac du Bourget provozovat vodní lyžování?

Ano, u Lac du Bourget lze provozovat vodní lyžování, stejně jako windsurfing, kite-surfing, plachtění a další vodní sporty.

Co je k dispozici pro vodáky u jezera Lac d’Annecy?

Návštěvníci mohou u Lac d’Annecy využít místní vodácké trasy, kajaky a čluny, a také se projet po jezeře na paddleboardech.

Je možné na Lac de Gaube ubytovat?

Ano, u Lac de Gaube je k dispozici řada ubytovacích možností včetně kempů, apartmánů, hotelů a dokonce i luxusních rezidencí.

Jsou nějaké národní parky v okolí jezer ve Francii?

Ano, v okolí jezer ve Francii se nacházejí některé národní parky, například Vanoise National Park u Lac du Bourget, Écrins National Park u Lac d’Annecy a Pyrenejský národní park u Lac de Gaube.

Přejít nahoru