Nejtažší turistické trasy v Rakousku

Nejtěžší turistické trasy v Rakousku

Rakousko je země, která má spoustu krásné přírody, kterou je možné objevovat při turistických výletech. Existuje spousta úžasných tras, které Vás přivedou na nejodlehlejší kouty Rakouska. Některé jsou ale opravdu náročné. Které jsou nejtěžší turistické trasy v Rakousku?

Nejtěžší turistické trasy v Rakousku

Rakousko se může pochlubit několika náročnými turistickými trasami, které jsou určeny pro zkušené a zdatné turisty. Mezi ty nejtěžší patří:

  • Grossglockner High Alpine Road
  • Großglockner Hochalpenstraße
  • Grossglockner Hochalpenstrasse
  • Grossglockner Hochalpenstrasse
  • Grossglockner Hochalpenstrasse
  • Weissensee-Rundweg
  • Grossglockner Klettersteig
  • Kalkalpenweg
  • Grossglockner Klettersteig
  • Venediger Höhenweg

Grossglockner High Alpine Road

Grossglockner High Alpine Road je asi nejnáročnější trasa v Rakousku. Projíždí se po ní přes nejvyšší hory Rakouska až k nejvyššímu vrcholu Grossglockneru. Trasa je stezka, která se nachází mezi 1 500 a 3 000 metrů nad mořem a trvá asi 8 hodin. Kdo se rozhodne tuto trasu absolvovat, měl by být dobře připraven na to, že bude muset čelit extrémním klimatickým podmínkám a bude muset zvládnout náročný terén.

Großglockner Hochalpenstraße

Další trasou, která je velmi náročná, je Großglockner Hochalpenstraße. Tato trasa vede přes ty nejvyšší hory Rakouska až k nejvyššímu vrcholu Grossglockneru. Trasa má délku 48 kilometrů a je plná zatáček, tunely a úžasných výhledů. Trasa je obzvláště vhodná pro milovníky adrenalinu a krásných výhledů.

Weissensee-Rundweg

Weissensee-Rundweg je další náročnou trasou. Tato trasa vede kolem jezera Weissensee a trvá asi 10 hodin. Na trase je spousta krásných výhledů a je plná náročných terénů. Trasa je vhodná pro zdatné turisty, kteří jsou připraveni čelit náročným podmínkám.

Grossglockner Klettersteig

Grossglockner Klettersteig je další náročnou trasou, která vede kolem nejvyššího vrcholu Grossglockneru. Trasa má délku asi 8 km a je plná náročných terénů a strmých stoupání. Je to trasa pro zdatné a zkušené turisty, kteří jsou připraveni čelit náročným podmínkám.

Kalkalpenweg

Kalkalpenweg je další náročnou trasou v Rakousku. Trasa vede přes národní park Kalkalpen a trvá asi 10 dní. Trasa je plná náročných terénů a strmých stoupání. Je to trasa pro zdatné a zkušené turisty, kteří jsou připraveni čelit náročným podmínkám.

Venediger Höhenweg

Venediger Höhenweg je poslední z nejtěžších tras v Rakousku. Trasa vede přes národní park Venediger a trvá asi 10 dní. Trasa je plná náročných terénů a strmých stoupání. Je to trasa pro zdatné a zkušené turisty, kteří jsou připraveni čelit náročným podmínkám.

Závěr

Rakousko je krásná země, která nabízí spoustu nádherných tras pro turisty. Některé z nich jsou ale opravdu náročné a vyžadují dobrou přípravu a zdatnost. Pokud se rozhodnete pro některou z těchto tras, připravte se na to, že budete muset čelit extrémním klimatickým podmínkám a bude vyžadovat fyzickou zdatnost.

Jaká je nejnáročnější turistická trasa v Rakousku?

Nejnáročnější turistická trasa v Rakousku je trasa Grossglockner High Alpine Road, která se nachází v Alpách. Trasa měří asi 48 kilometrů a vede skrz několik horských tunelů a přes horské oblasti, které se tyčí až do výšky 2.504 metrů nad mořem.

Jak dlouhá je trasa Grossglockner High Alpine Road?

Grossglockner High Alpine Road je asi 48 kilometrů dlouhá. Trasa je plná úžasných pohledů až do výšky 2.504 metrů nad mořem.

Je trasa Grossglockner High Alpine Road bezpečná?

Ano, trasa Grossglockner High Alpine Road je bezpečná. Díky dobrému značení a informacím na silnici je trasa bezpečná pro všechny, kteří se jí chtějí vydat.

Kde se nachází trasa Grossglockner High Alpine Road?

Grossglockner High Alpine Road se nachází v Alpách v Rakousku. Trasa se táhne od města Fusch až po Heiligenblut na hranici Rakouska a Itálie.

Je trasa Grossglockner High Alpine Road přístupná v zimě?

Ano, trasa Grossglockner High Alpine Road je přístupná i v zimě. I přesto může být občas uzavřena kvůli silnému sněžení a náročným zimním podmínkám.

Existují na trase Grossglockner High Alpine Road nějaké atrakce?

Ano, na trase Grossglockner High Alpine Road je spousta atrakcí. Mezi ně patří například Edelweissspitze Viewpoint, Grossglockner Viewpoint, Pasterze Glacier Viewpoint a další.

Jak je nejlepší se přesunout po trase Grossglockner High Alpine Road?

Nejlepší způsob, jak se přesunout po trase Grossglockner High Alpine Road, je cestovat autem. Můžete si také pronajmout motorku, ale je třeba si dávat pozor na omezení rychlosti, které jsou na trase.

Kolik stojí vstupenka na trasu Grossglockner High Alpine Road?

Cena vstupného na trasu Grossglockner High Alpine Road se odvíjí od sezóny a typu dopravy. Cena za auto se pohybuje od 25 do 35 €. Motorky a autobusy mají odlišnou cenu.

Přejít nahoru