Nejvýznamnější místa ve Francii – nezapomeňte okusit i jinou stranu!

Nejvýznamnější místa ve Francii – nezapomeňte okusit i jinou stranu!

S Francií je spojena řada významných míst a atrakcí. Nejslavnější jsou bezesporu Eiffelova věž, Louvre nebo Notre-Dame. Tato místa jsou bezpochyby významná a stojí za to je vidět, ale jen málokdo ví, že pro toho, kdo chce prozkoumat Francii „z druhé strany“, existují i jiné, ne méně zajímavé místa.

Nezapomeňte na přírodu

Pro milovníky přírody je ideálním místem k návštěvě francouzský národní park Vanoise. Nachází se ve francouzských Alpách a jeho významnou součástí je národní rezervace Grand Teton de Vanoise. Rezervace je domovem pro mnoho druhů zvířat, jako jsou mufloni, lamy a jeleni, a je oblíbeným místem pro turisty.

Zajímavosti

  • V roce 1861 byl Vanoise národním parkem poprvé v Evropě.
  • Každý rok se uděluje cena, kterou získají ti, kteří se nejvíce zasloužili o ochranu parku.
  • V roce 1992 byl Vanoise oceněn mezinárodním cenou UNESCO pro ochranu přírody.

Nezapomeňte na kulturu

Kulturní dědictví Francie je také proslulé po celém světě. Nejvýznamnějším centrem umění je bezesporu Paříž, ale kulturní atrakce se nachází i v dalších městech, jako je například Bordeaux. Kulturním místem v Bordeaux je Muzeum moderního umění, které bylo otevřeno v roce 1947 a jehož sbírka je největší ve Francii.

Zajímavosti

  • V muzeu jsou vystaveny díla významných umělců, jako jsou Picasso a Matisse.
  • V muzeu je k vidění i sbírka fotografií a kreslených obrazů.
  • Muzeum má i svoji vlastní knihovnu, která je zaměřena na výzkum v oblasti umění.

Závěr

Pokud chcete okusit „jinou stranu“ Francie, nezapomeňte navštívit i některá z výše uvedených míst. Ať už je vaším cílem poznávat přírodu, kulturu nebo umění, vždy se dozvíte něco nového a nezapomenutelného.

1. Co může člověk vidět a zažít ve Francii?

Ve Francii můžete zažít úžasnou kulturu, krásnou přírodu, vynikající jídlo, bohatou historii a mnoho dalšího. Můžete se obdivovat slavným památkám jako jsou Eiffelova věž, Louvre, Notre Dame a mnoho dalších. Kromě toho můžete relaxovat na pobřeží Středozemního moře, navštívit krásné alpské vesnice nebo si užít nádherné městské parky.

2. Jaké jsou nejvýznamnější místa ve Francii?

Nejvýznamnější místa ve Francii zahrnují Paříž, Marseille, Lyon, Toulouse, Bordeaux, Lille, Nice, Nantes, Strasbourg a Montpellier. Každé z těchto měst má svou vlastní kulturu a specifika, takže je možné objevovat je všechny a zjistit, které vám nejvíce vyhovuje.

3. Jaká je největší atrakce ve Francii?

Největší atrakcí ve Francii je zřejmě Paříž. Tato krásná metropole se může pochlubit nejen Eiffelovou věží, ale také Louvrem, Notre Dame, Champs-Elysées a mnoha dalšími slavnými místy.

4. Jaké jsou nejlepší místa ke koupání ve Francii?

Nejlepším místem ke koupání ve Francii je Středozemní pobřeží. Můžete si užívat slunce a moře v nádherných plážích jako je Cannes, Saint-Tropez nebo Nice. Kromě toho můžete navštívit i různé jezera, například Lac de Sainte-Croix nebo Lac d’Annecy.

5. Co je třeba vidět v Paříži?

V Paříži je mnoho zajímavých míst k vidění. Kromě Eiffelovy věže, Louvru a Notre Dame byste rozhodně neměli minout Champs-Elysées, Sacré-Coeur, Arc de Triomphe, Centre Pompidou a mnoho dalších.

6. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat do Francie?

Nejlepším a nejpohodlnějším způsobem, jak se dostat do Francie, je let. Mezinárodní letiště Charlese de Gaulla v Paříži je největším mezinárodním letištěm ve Francii a nabízí lety do více než 200 destinací po celém světě.

7. Jaké jsou nejlepší místa k nákupům ve Francii?

Nejlepší místa k nákupům ve Francii jsou Paříž, Lyon, Bordeaux a Marseille. V Paříži můžete nakupovat luxusní zboží na Champs-Elysées, v Lyonu můžete navštívit starou tržnici Marché des Quais a v Bordeaux a Marseille můžete získat skvělé produkty za skvělé ceny.

8. Co je nejlepšího ochutnat ve Francii?

Ve Francii jsou k obdivování mnohé speciality, od tradiční kuchyně po moderní pokrmy. Mezi nejoblíbenější patří bůček s hranolkami, foie gras, bůčkové karbanátky, krémové sýry a slavné francouzské bagety. Nezapomeňte ochutnat také tradiční sladkosti jako jsou macarons, éclairs a čokoládové fondanty.

Přejít nahoru